ПРОГРАМА МАТРА – малі проекти за підтримки посольства Нідерландів в Україні

ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ:
Програма Матра (трансформації суспільства), започаткована Міністерством закордонних справ Нідерландів в 1994 році, спрямована на підтримку перехідних процесів в країнах центральної та східної Європи, в тому числі, і в Україні, та побудови плюралістичного, демократичного та конституційного суспільства.Програма Матра КАП (малих проектів за підтримки посольства) спрямована на підтримку невеликих за обсягом місцевих ініціатив, що дає можливість зробити позитивний внесок у реформування суспільства на місцевому рівні, надаючи при цьому фінансову підтримку Посольства Королівства Нідерландів у сумі, що не перевищує 71,800 гривень.

ЗАГАЛЬНІ КРИТЕРІЇ:
Організація-заявник має бути неурядовою (громадською), неприбутковою, належним чином зареєстрованою організацією або установою. Посольство Нідерландів не надає підтримку фізичним особам, прибутковим або не зареєстрованим організаціям, державним установам і політичним партіям.Проектні пропозиції подаються протягом року. Заявник повинен надати один примірник пропозиції, бажано англійською та українською/російською мовами. Термін виконання проекту не повинен перевищувати 12 місяців.

ПРОГРАМНА ТЕМАТИКА:

1. Законодавство та верховенство права:
– Створення законопроектів або доповнення діючих законів, як зміст, так і процес підготовки; допомога у впровадженні законів;
– Надання безкоштовної юридичної підтримки;
– Реформа системи покарання, умовне звільнення та допомога особам, що відбули покарання.

2. Громадське управління:
– Демократичне управління: прозорість та демократизація дій уряду, демократичність процедур; процес прийняття рішень; децентралізація та дерегуляція; реформування системи надання послуг населенню.

3. Навколишнє середовище
– Зміцнення організацій, які працюють в сфері охорони навколишнього середовища, та їхніх взаємозв’язків;
– Просвітницька робота/ адвокатування.

4. Освіта:

– Управління школами і реформа системи освіти;
– Розробка навчальних курсів, стандартів викладання та оцінки, навчання та підвищення кваліфікації викладачів (вирішальний фактор – це соціальна направленість учбових програм).

5.Інформаційне забезпечення/ засоби масової інформації:
– Інформування населення з метою забезпечення кращого функціонування демократичного суспільства;
– Організація кампаній неурядовими організаціями з метою підвищення поінформованості громадян.

6.Соціальний захист
– Підвищення стандартів професійного догляду за людьми похилого віку та людей з обмеженими фізичними можливостями;
– Діти групи ризику: діти вулиці, діти і СНІД, насильство над дітьми, правопорушення неповнолітніх, дитяча праця.

7. Охорона здоров’я
– Здоров’я населення: реформа та перегляд діючої системи, підвищення поінформованості (освітні програми, інформаційне забезпечення та програми попередження);
– Амбулаторний догляд зо розумово хворими людьми;
– Програми для наркозалежних;
– Права пацієнтів.

8. Зайнятість та соціальна політика
– Трудові відносини та законодавство, профспілки та організації роботодавців;
– Реформа системи соціального захисту;
– Охорона праці на робочому місці, трудові інспекції.

9. Права людини/Меншини
– Діяльність в сфері захисту прав людини та інтеграції національних меншин.

10. Культура
– Ініціативи з збереження традиційної української культури;
– Поширення інформації в сфері культури.

!!! Увага !!!
Фінансування Матра КАП обмежене. Це означає, що проектна пропозиція може бути не підтримана навіть за умови виконання зазначених вимог.

Заявки подаються протягом року

Пропозиції надсилаються поштою (пропозиції, що надіслані факсом або електронною поштою, не розглядаються) на таку адресу:

Посольство Королівства Нідерландів в Україні
Контрактова площа 7,