Премія PinchukArtCentre

9 лютого розпочинається прийом заявок на здобуття Премії PinchukArtCentre 2015

PinchukArtCentre розпочав прийом заявок на участь у четвертому конкурсному доборі на здобуття Премії PinchukArtCentre 2015 – першої в Україні приватної загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва, що присуджується молодим українським художникам віком до 35 років. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється з 9 лютого до 17 травня 2015 року на офіційному сайті Премії:

20 номінантів на здобуття Премії будуть визначені Відбірковою комісією у червні 2015 року. Їх роботи будуть представлені на виставці у PinchukArtCentre, яка триватиме з жовтня 2015 року до січня 2016 року. Лауреатів Премії PinchukArtCentre оберуть та оголосять члени Міжнародного журі на Церемонії нагородження в грудні 2015 року в Києві.

У рамках Премії PinchukArtCentre присуджується Головна премія, дві Спеціальні премії та Приз громадськості:
Головна премія PinchukArtCentre – 100 тисяч гривень і стажування в майстернях провідних художників світу;
Дві Спеціальні премії PinchukArtCentre – по 25 тисяч гривень кожна і стажування в майстернях провідних художників світу;
Приз громадськості – 10 тисяч гривень. Переможця буде визначено голосуванням відвідувачів PinchukArtCentre.

Окрім того, володар Головної премії PinchukArtCentre автоматично потрапляє до числа номінантів на Премію Future Generation Art Prize 2016 – міжнародної арт-премії для молодих художників.

Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre: «Постійна підтримка молодих українських художників та відкриття нових імен є однією із найважливіших складових діяльності PinchukArtCentre. Попередні три конкурси продемонстрували експоненціальне зростання якості робіт та художніх практик, і ми сподіваємося, що така тенденція зберігатиметься й надалі. Ми з нетерпінням чекаємо на заявки від молодих художників з усіх регіонів України».

Починаючи з 2009 року, Премія PinchukArtCentre присуджується раз на два роки кращим українським художникам у віці до 35 років. Заснована Фондом Віктора Пінчука, це перша в Україні приватна премія, метою якої формування, підтримка та розвиток нового покоління молодих українських художників.

У конкурсі можуть брати участь громадяни України — окремі художники і колективи —що працюють у будь-якому жанрі сучасного мистецтва. Один художник (колектив) може виставити на конкурс від 3 до 7 робіт. Заявки на участь подаються відповідно до регламенту Премії PinchukArtCentre. Первинний відбір робіт здійснюватиметься Відбірковою комісією, до складу якої увійдуть куратори арт-центра та експерти у сфері сучасного мистецтва.

З часів першого конкурсу Премія PinchukArtCentre залучила до участі понад 3000 художників з усіх областей України.

Календар Премії PinchukArtCentre 2015:
9 лютого 2015 — початок прийому заявок
Березень 2015 — оголошення складу Відбіркової комісії
Квітень 2015 — оголошення складу Міжнародного журі
17 травня 2015 — завершення прийому заявок
Червень 2015 — оголошення шорт-листа
31 жовтня 2015 — відкриття у PinchukArtCentre виставки номінантів на здобуття Премії
Грудень 2015 — церемонія нагородження переможців Премії PinchukArtCentre 2015
Січень 2016 — закриття виставки робіт номінантів на здобуття Премії

Деталі: http://prize.pinchukartcentre.org/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *