АКЦІЯ

Кафедра екології та агробіології разом зі студентами-екологами 4 курсу і Центром молодіжних інновацій вирішили долучитися до охорони навколишнього середовища і пропонують усім зробити простий крок у відповідальному ставленні до довкілля. Відтепер відпрацьовані елементи живлення (батарейки) можна буде складати у спеціальну скриньку в нашому університеті.

Найменування «батарея» пов’язане з Даніелем Гралатом, який став першим, хто з метою збільшення максимального заряду з’єднав кілька Лейденських банок (пристроїв, що “зберігають” статичну електрику між двома електродами на внутрішній та зовнішній поверхнях скляної банки) паралельно у вигляді єдиної “батареї” конденсаторів. Термін «батарея» в цьому сенсі вперше застосував Бенджамін Франклін.

Батарейки, залежно від їхнього типу, містять Цинк, Манган, Кадмій, Нікель, Плюмбум, кислоти, луги). Як правило, їх викидають у побутове сміття. Потрапляючи в загальні відходи, вони не знешкоджуються методами утилізації звичайного сміття й потребують окремої обробки. Одна “пальчикова” батарейка забруднює понад 20 м² ґрунту або 400 л води.

У 2011 р. в Україні відкрився завод із переробки гальванічних елементів – Львівське державне підприємство “Аргентум”. Проте, незважаючи на те, що в Україні щороку викидається близько 300 млн. штук (4,5 тис. тонн) батарейок, підприємство постійно відчуває брак сировини.

У міру наповнення скриньки небезпечні відходи будуть передані на підприємство – переробник. Скринька знаходиться на 1 поверсі навчального корпусу №1 біля лівої роздягальні.

Не будь байдужими! Зробімо світ чистішим разом!

 

 

 

Центр молодіжних інновацій та студентська рада ЧНУ ім. Б. Хмельницького ініціюють проведення благодійного аукціону, який має на меті збір коштів для допомоги нашим студентам, які перебувають в зоні АТО.

Термін проведення аукціону – з 1 по 19 грудня 2014 року.

На учасників чекають лоти, виставлені для продажу викладачами вузу: книги, сувеніри, handmade продукція, різноманітні матеріальні цінності, цікаві зустрічі, пізнавальні екскурсії та багато іншого.

Аукціон відбувається в соціальній мережі – http://vk.com/club81371506

Не залишайся осторонь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *